Przepraszam za nieobecność na blogu. Spowodowana została moim "zmęczeniem materiału" związanym z dużą ilością książek do recenzji. Straciłam wówczas ochotę na czytanie, zresztą wiele recenzji napisałam nie przeczytawszy książki w całości, nawet przed tą sytuacją. Zaległe egzemplarze recenzenckie zrecenzuję w swoim czasie - wracam do czytania :). Książek, których nie doczytałam nie będę jednak recenzować ponownie.
Dziękuję za zrozumienie i odwiedzanie mojego bloga :).

środa, 9 listopada 2011

Dom na Zanzibarze

Dorota Katende - "Dom na Zanzibarze", Wydawnictwo Otwarte

Świetna książka, połączenie biografii z elementami podróżniczymi. Historia Polki, która gdy raz wyjechała na Zanzibar, zakochała się w nim od pierwszego wejrzenia i już nie chciała wracać. Jej marzeniem było tam zamieszkać, ale dom, dzieci, praca... Na szczęście nie poddała się i zrealizowała swój cel. Nie obyło się bez kolejnych przeszkód, ale w końcu udało się i od tamtej pory pani Dorota mieszka na Zanzibarze, prowadzi biuro podróży Safari Travel, organizuje śluby na tym "raju na ziemi" (jak ludzie zwą Zanzibar)

Kolejna książka autorki ma opowiadać o kobietach na Zanzibarze, tradycjach i rytuałach. Już nie mogę się doczekać! :)

"Dom na Zanzibarze" to przede wszystkim historia tego, że nie warto się poddawać, trzeba wierzyć w siebie, dążyć do celu i nie przestawać marzyć. No i oczywiście tego, że prawdziwą miłość można znaleźć również tam, gdzie się najbardziej nie spodziewamy...

1 komentarz:

  1. Dobrze że jest tak o niej sądzisz. To znaczy że nie wydałam na darmo pieniędzy.

    OdpowiedzUsuń

Drodzy Czytelnicy!
Dziękuję za Wasze odwiedziny i pozostawione słowa.
Bardzo lubię długie komentarze, zatem jeśli chcecie napisać coś więcej - śmiało! Przeczytam i odpowiem na nie z przyjemnością :)

Życzę miłych chwil przy odwiedzaniu mojego bloga :)