Przepraszam za nieobecność na blogu. Spowodowana została moim "zmęczeniem materiału" związanym z dużą ilością książek do recenzji. Straciłam wówczas ochotę na czytanie, zresztą wiele recenzji napisałam nie przeczytawszy książki w całości, nawet przed tą sytuacją. Zaległe egzemplarze recenzenckie zrecenzuję w swoim czasie - wracam do czytania :). Książek, których nie doczytałam nie będę jednak recenzować ponownie.
Dziękuję za zrozumienie i odwiedzanie mojego bloga :).

piątek, 11 listopada 2011

Klub Tiary

Vivian French - seria "Klub Tiary", Zielona Sowa

Księżniczka Charlotte i Urodzinowy BalPierwszy raz spotkałam się z tymi książeczkami, widząc je parę lat temu w magazynie "Victor Junior". Potem pierwszą część dostałam od cioci, następną od mamy, a resztę (choć nie wszystkie) kupiłam sobie sama. Ile to poszło pieniędzy! Niedawno podczas robienia przeglądu i remanentu w książkach oddałam prawie całą serię, zostawiając sobie trzy tomiki: pierwszy, drugi i dwunasty. Nie wiem, co zarządziło takim wyborem - może gdyby ustawić obok siebie jedynkę i dwójkę to robi się dwunastka? :) Tak czy owak, trzy książki zostały.

Seria opowiada o młodych księżniczkach, które uczęszczają do Akademii Księżniczek. W każdej części narratorką jest inna dziewczynka. Perypetie księżniczek starszych by po prostu znudziły, bo seria jest wyraźnie kierowana do małych dziewcząt marzących o tym, by w przyszłości rządzić jakimś państwem :). Czytaj: do pokolenia Barbie i koloru różowego. Duże litery, wielkie ilustracje i treść są odpowiednie dla młodych czytelniczek. No więc na prezent gwiazdkowy (niedługo święta!) jak najbardziej polecam córkom, siostrom czy wnuczkom :)

Książki nie są jednak tak ogłupiające, jakby się mogło wydawać. Wręcz przeciwnie. Może i są dla mało wybrednych czytelników, może ponad połowa to ilustracje, ale mamy tam  lekcje o dobrych manierach i zachowaniu księżniczki. Możliwe, że po lekturze którejś z części dziewczynka nie będzie musiała zostać upominana, sama z siebie będzie przestrzegać czegoś w stylu zasad "królewskiej etykiety" - czyli w naszym przypadku zwyczajnego savoir-vivre.Okładki są śliczne. Przykuwają uwagę, są kolorowe i na każdej widnieje obrazek głównej bohaterki (czyli narratorki) książki. Gdybym miała kupę kasy, skusiłabym się na całą serię choćby dla samych okładek :). Ale z braku pieniędzy i miejsca na półkach, oddałam książki do antykwariatu i teraz czekam, aż się sprzedają :).

Kolejne serie to "Klub Tiary. Srebrne wieże", "Klub Tiary. Rubinowy pałac".
Strona internetowa serii TUTAJ

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drodzy Czytelnicy!
Dziękuję za Wasze odwiedziny i pozostawione słowa.
Bardzo lubię długie komentarze, zatem jeśli chcecie napisać coś więcej - śmiało! Przeczytam i odpowiem na nie z przyjemnością :)

Życzę miłych chwil przy odwiedzaniu mojego bloga :)