Przepraszam za nieobecność na blogu. Spowodowana została moim "zmęczeniem materiału" związanym z dużą ilością książek do recenzji. Straciłam wówczas ochotę na czytanie, zresztą wiele recenzji napisałam nie przeczytawszy książki w całości, nawet przed tą sytuacją. Zaległe egzemplarze recenzenckie zrecenzuję w swoim czasie - wracam do czytania :). Książek, których nie doczytałam nie będę jednak recenzować ponownie.
Dziękuję za zrozumienie i odwiedzanie mojego bloga :).

poniedziałek, 7 listopada 2011

Koszmarny Karolek i zębowa wróżka

Francesca Simon - "Koszmarny Karolek i zębowa wróżka", Znak

Ubóstwiam serię o Koszmarnym Karolku. Ten chłopiec ma tyle koszmarnych pomysłów w głowie, że w mojej to się nie mieści :). Wprawdzie to autorka wszystko wymyśliła, ale wszelkie koncepcje przydzieliła właśnie postaci Karolka. 

W tej części (a jest ich tyle, że sama nie mogę się doliczyć) mamy cztery historyjki: Koszmarny Karolek i zębowa wróżka, K.K. i ślub, Wredna Wandzia przybywa, K.K. i nowy nauczyciel. W pierwszej młodszy brat Karolka - Damianek - traci ząb i otrzymuje nagrodę od zębowej wróżki. Karolkowi jak na złość wszystkie zęby siedzą w dziąsłach, więc sprytny chłopiec próbuje nabrać wróżkę i najpierw chce zabrać Damiankowi jego ząb, potem zjada wszystkie słodycze, ale rozbolał go brzuch, następnie wkłada pod poduszkę plastikowe zęby wampira, ale ten numer nie przechodzi. Sam koniec historyjki jest tak zabawny, że po prostu płakałam ze śmiechu - Karolek za namową (a raczej rozkazem) mamy zjada jabłko... i już po pierwszym ugryzieniu czuje, że coś jest nie tak. Karolek... połyka swojego zęba.

Pozostałe historyjki są równie śmieszne, zwłaszcza ta o nowym nauczycielu, gdzie Karolek wymyśla wiersz o wymiotowaniu i za wszelką cenę próbuje pozbyć się belfra z klasy. Zakłada się z przyjacielem, że uda mu się wygonić nauczyciela z klasy z krzykiem. Czy wygrywa zakład - tego nie napiszę, żeby was zachęcić do przeczytania tej książeczki.

2 komentarze:

  1. Super! Mam chęć na tą serię.

    OdpowiedzUsuń
  2. Razem z córeczką spędziłyśmy bardzo mile ostatnie wieczory czytając przezabawne przygody Koszmarnego Karolka i już nie możemy doczekać się kolejnych, dlatego bardzo się cieszymy z posiadanie tego nowego urodzinowego wydania :)

    OdpowiedzUsuń

Drodzy Czytelnicy!
Dziękuję za Wasze odwiedziny i pozostawione słowa.
Bardzo lubię długie komentarze, zatem jeśli chcecie napisać coś więcej - śmiało! Przeczytam i odpowiem na nie z przyjemnością :)

Życzę miłych chwil przy odwiedzaniu mojego bloga :)