Przepraszam za nieobecność na blogu. Spowodowana została moim "zmęczeniem materiału" związanym z dużą ilością książek do recenzji. Straciłam wówczas ochotę na czytanie, zresztą wiele recenzji napisałam nie przeczytawszy książki w całości, nawet przed tą sytuacją. Zaległe egzemplarze recenzenckie zrecenzuję w swoim czasie - wracam do czytania :). Książek, których nie doczytałam nie będę jednak recenzować ponownie.
Dziękuję za zrozumienie i odwiedzanie mojego bloga :).

środa, 9 listopada 2011

Plotkara 2. Wiem, że mnie kochacie

Cecily von Ziegestar - "Plotkara 2. Wiem, że mnie kochacie", Amber

Nadszedł czas pisania podań do collegu. Wszyscy (no, prawie...) się tym stresują, ale Plotkara podaje nam swój sposób na opanowanie stresu w ostatniej klasie liceum (warto zapamiętać!:)) : zmieszaj jednego przystojniaka z nową parą cudownych skórzanych kozaczków, całonocną imprezą i kilkoma drinkami. Blair ma natomiast jeszcze dużo powodów do stresu: jej matka wychodzi za mąż za obleśnego Cyrusa, jej ojciec jest gejem i mieszka we Francji ze swoim partnerem, a w dodatku Cyrus ma syna - Aarona, który ma dredy, słucha Boba Marleya i pali ziołowe papierosy - który zostaje przybranym bratem Blair. Nate się do niej nie odzywa i zostawia ją dla młodszej Jenny z wielkimi "balonami" - jak to się tam określa. Blair nie ma pojęcia co robić i podczas rozmowy o przyjęcie na uniwersytet Yale wybucha płaczem i opowiada szczegóły swojego życia. Nie pomija nawet tego, że ukradła kaszmirowe spodnie od piżamy dla swojego chłopaka, który ją zostawił.

Inni bohaterowie też nie mają lepiej. Dan jest do szaleństwa zakochany w Serenie, ale ona nie chce się wiązać na stałe i traktuje ich związek jako przelotną znajomość.  Nie pomagają - a wręcz szkodzą - wiersze miłosne, które jej wysyła. Vanessa spotyka się z barmanem  Clarkiem, ale nie może przestać myśleć o Danie. Aha, i dochodzi jeszcze konkurs filmowy - swoją kandydaturę zgłaszają Vanessa, Serena i Blair - zgadnijcie, kto wygra?
A najlepiej nie zgadujcie, tylko po prostu przeczytajcie książkę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drodzy Czytelnicy!
Dziękuję za Wasze odwiedziny i pozostawione słowa.
Bardzo lubię długie komentarze, zatem jeśli chcecie napisać coś więcej - śmiało! Przeczytam i odpowiem na nie z przyjemnością :)

Życzę miłych chwil przy odwiedzaniu mojego bloga :)