Przepraszam za nieobecność na blogu. Spowodowana została moim "zmęczeniem materiału" związanym z dużą ilością książek do recenzji. Straciłam wówczas ochotę na czytanie, zresztą wiele recenzji napisałam nie przeczytawszy książki w całości, nawet przed tą sytuacją. Zaległe egzemplarze recenzenckie zrecenzuję w swoim czasie - wracam do czytania :). Książek, których nie doczytałam nie będę jednak recenzować ponownie.
Dziękuję za zrozumienie i odwiedzanie mojego bloga :).

niedziela, 6 listopada 2011

Plotkara

Cecily von Ziegestar - "Plotkara 1", Amber

Wszyscy gadają o Plotkarze... Nikt tak naprawdę nie wie, kim jest tajemnicza dziewczyna (hmm, a może tajemniczy chłopak udający dziewczynę?) pisząca o elicie Manhattanu. O tych, którzy chodzą do ekskluzywnych szkół, mieszkają w apartamentach, regularnie pojawiają się w rubrykach towarzyskich, codziennie imprezują, a kasy mają tyle, że tylko pozazdrościć... Przykład z książki? Serena van der Woodsen, Blair Waldorf, Nate Archibald, Chuck Bass... Ale Plotkara pisze też o tych, którzy bogaci i sławni nie są, ale w pewien sposób zostali powiązani z wyżej wymienionymi. I tak: Dan i Jenny Humphrey - rodzeństwo z Brooklynu, on chodził z Sereną, ona z Natem; Vanessa Abrams - którą rodzice posłali do elitarnej szkoły... No i inni ;). 

Najbardziej utożsamiam się z Blair. Nie chcę się chwalić, ale, tak jak ona, jestem dość dobrą uczennicą :). Jestem uparta, nie lubię przegrywać, często narzekam i uwielbiam Audrey Hepburn.

Moim zdaniem książka jest świetna dla młodzieży i osób nieco starszych (bo "bardziej starsi" już mogą nie zrozumieć jej treści i fenomenu) - słownictwo i tematyka są bliskie tej grupie czytelników.
Seria ma kilkanaście części, nie wiem, czy uda mi się wszystkie przeczytać i zrecenzować, bo z wszystkich książek, które mam w planach robi się powoli stos przewyższający Pałac Kultury :-D. Na podstawie książki powstał serial (cztery sezony są już na DVD) - również polecam.
No to... XOXO :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drodzy Czytelnicy!
Dziękuję za Wasze odwiedziny i pozostawione słowa.
Bardzo lubię długie komentarze, zatem jeśli chcecie napisać coś więcej - śmiało! Przeczytam i odpowiem na nie z przyjemnością :)

Życzę miłych chwil przy odwiedzaniu mojego bloga :)