Przepraszam za nieobecność na blogu. Spowodowana została moim "zmęczeniem materiału" związanym z dużą ilością książek do recenzji. Straciłam wówczas ochotę na czytanie, zresztą wiele recenzji napisałam nie przeczytawszy książki w całości, nawet przed tą sytuacją. Zaległe egzemplarze recenzenckie zrecenzuję w swoim czasie - wracam do czytania :). Książek, których nie doczytałam nie będę jednak recenzować ponownie.
Dziękuję za zrozumienie i odwiedzanie mojego bloga :).

wtorek, 8 listopada 2011

Romeo i Julia

William Szekspir - "Romeo i Julia", Greg

Klasyka. Historia o nieszczęśliwej, tragicznej miłości inspiruje wielu ludzi, czy to pisarzy ("Julia" na podstawie której powstał film "Listy do Julii"), czy filmowców (przykładem animacja "Gnomeo i Julia", o której pisałam), czy zwykłe osoby. Chyba każdy zna opowieść o zakochanych z dwóch wrogich sobie rodów, którzy, niestety, nieszczęśliwie skończyli i to przez zwykłe nieporozumienie - każde z nich myślało, że to drugie nie żyje...

Jako że Szekspir tworzył w XVI wieku, wiele słów i wyrażeń może zostać przez młodszych niezrozumiane. Proponuję czytać lekturkę z opracowaniem, wtedy jest szansa, że znajdziemy wyjaśnienia niektórych wyrazów, choć w nie wszystkich "ściągach" takie są. Trzeba więc po prostu zdać się na instynkt i samemu wykombinować, co poszczególne słowa znaczą.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drodzy Czytelnicy!
Dziękuję za Wasze odwiedziny i pozostawione słowa.
Bardzo lubię długie komentarze, zatem jeśli chcecie napisać coś więcej - śmiało! Przeczytam i odpowiem na nie z przyjemnością :)

Życzę miłych chwil przy odwiedzaniu mojego bloga :)