Przepraszam za nieobecność na blogu. Spowodowana została moim "zmęczeniem materiału" związanym z dużą ilością książek do recenzji. Straciłam wówczas ochotę na czytanie, zresztą wiele recenzji napisałam nie przeczytawszy książki w całości, nawet przed tą sytuacją. Zaległe egzemplarze recenzenckie zrecenzuję w swoim czasie - wracam do czytania :). Książek, których nie doczytałam nie będę jednak recenzować ponownie.
Dziękuję za zrozumienie i odwiedzanie mojego bloga :).

piątek, 27 kwietnia 2012

Natalie Jane Prior - Mila Grom i skarb bagiennego zamku

Autor: Natalie Jane Prior
Tytuł: Mila Grom i skarb bagiennego zamku
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia


Ostatnią z rodu pogromców smoków jest Mila Grom, o której poprzednich przygodach możecie przeczytać TUTAJ (Mila Grom i smok z Jesionburga) oraz TUTAJ (Mila Grom w Czarnych Górach).

Tym razem na dzielną dziewczynkę czeka tajemnicze Kamienne Oko - przenosi ono w inny, dowolny czas i miejsce. Podróże w czasie są jednak bardzo niebezpieczne - można przecież zmienić bieg historii. I Mila dobrze o tym wie. Co jednak jeśli zostanie porwana i zmuszona do cofnięcia się w czasie o dwieście lat?

Mila Grom trafia wówczas do Bagiennego Zamku rządzonego przez Gordona - syna Czarnego Księcia. Młody władca również znalazł się tutaj, przechodząc przez Kamienne Oko. Krążą informacje, że gdzieś w zamku znajduje się skarb - jednak nikt nie wie, gdzie dokładnie, i czy w ogóle jest to prawdą.

Dwa wieki to sporo czasu i wiele rzeczy uległo zmianie. Królowa smoków nie poznaje swojej przyjaciółki z przyszłości, ta zaś zaprzyjaźnia się ze swoją praprapraprapra-babką Matyldą Smokobójczynią. Czy Mili uda się powrócić do przyszłości? Gdzie znajduje się tajemniczy skarb i do kogo należy? Jeśli chcecie poznać odpowiedzi na te pytania, sięgnijcie do tej książki i zaprzyjaźnijcie się z Milą Grom!

Zdecydowanie ta część wyróżnia się spośród pozostałych, choć i poprzedni tom był niczego sobie. To książka idealna dla dzieci, które lubią przygodę i akcję, a przede wszystkim smoki. Dzień Dziecka już niedługo - może więc przy wyborze prezentów (książkowych, oczywiście!) postawicie na serię książek o Mili Grom?

2 komentarze:

  1. Patryczek niedługo osiągnie wiek, w którym z pewnością ta książeczka może go zainteresować:))
    Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  2. Stephanie Meyer moim zdaniem pisze całkiem nieźle. Nie mam nic do zarzucenia sadze Zmierzch.

    OdpowiedzUsuń

Drodzy Czytelnicy!
Dziękuję za Wasze odwiedziny i pozostawione słowa.
Bardzo lubię długie komentarze, zatem jeśli chcecie napisać coś więcej - śmiało! Przeczytam i odpowiem na nie z przyjemnością :)

Życzę miłych chwil przy odwiedzaniu mojego bloga :)