Przepraszam za nieobecność na blogu. Spowodowana została moim "zmęczeniem materiału" związanym z dużą ilością książek do recenzji. Straciłam wówczas ochotę na czytanie, zresztą wiele recenzji napisałam nie przeczytawszy książki w całości, nawet przed tą sytuacją. Zaległe egzemplarze recenzenckie zrecenzuję w swoim czasie - wracam do czytania :). Książek, których nie doczytałam nie będę jednak recenzować ponownie.
Dziękuję za zrozumienie i odwiedzanie mojego bloga :).

wtorek, 15 maja 2012

Louise Rennison - Ciao, bella, czyli w sidłach miłości

Autor: Louise Rennison
Tytuł: Ciao, bella, czyli w sidłach miłości
Wydawnictwo: Egmont 2006
Seria: Zwierzenia Georgii Nicolson, tom VI


Pamiętacie, jak podczas czytania dwóch poprzednich tomów (tutaj recenzja tomu IV Tańcząc na golasa, a tutaj V - Jak rozkochać w sobie każdego chłopaka) pękałam ze śmiechu i obiecałam sobie, że nie będę czytać serii tych książek w miejscach publicznych? Obietnicę złamałam. I znowu, że tak kolokwialnie powiem, cieszyłam twarz ku zdumieniu znajomych ze szkoły.

Tym razem Georgia Nicolson wyjeżdża do Ameryki wraz ze swoimi rodzicami. Ma szansę odnaleźć tam Masima - obiekt swoich westchnień. Jedyny problem tkwi w tym, że Georgia nie zna nawet jego numeru telefonu, a osób o jego nazwisku jest w Ameryce, cóż, dość dużo. Początkowe myślenie, że Ameryka nie jest przecież taka wielka, prawda? z czasem zostaje zastąpione przez przekonanie, iż spora jednak jest. Nawet bardzo. Dziewczyna wraca do Anglii i tam po jakimś czasie otrzymuje list od swojego poprzedniego chłopaka, Robbiego, który chce odnowić kontakty. Georgia ma dylemat: czy 'polować' na Masima, czy też ponownie zacząć chodzić z Robbiem?

I jakby tego było mało, ma jeszcze całe mnóstwo problemów szkolnych, rodzinnych i urodowych. Ach, te nasze nastoletnie kłopoty...

Jak i przy okazji poprzednich części serii wspominałam, tak i teraz jeszcze raz napiszę: gorąco zachęcam Was do zapoznania się z tą serią. Wprawdzie lektura ta niezbyt jest ambitna, ale na poprawę humoru czy leniwe popołudnie nadaje się idealnie! Jeśli macie chwilkę czasu, nie traćcie go i czym prędzej poznajcie przygody Georgii Nicolson!

PS No krótko dziś, krótko, ale co ja mogę na to poradzić - książka po prostu świetna i kropka :)

13 komentarzy:

 1. Kocham tą serię. ;3 Szkoda, że nie dokończyli jej w Polsce!

  OdpowiedzUsuń
 2. A ja lubię się pośmiać przy czytaniu (nawet, gdyby mieli mnie za to w psychiatryku zamknąć), więc seria idealna dla mnie :D

  OdpowiedzUsuń
 3. nie znam tej serii, ale być może się za nią rozejrzę, skoro tak zachwalasz :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytałam baaardzo dawno. Podobała mi się niezmiernie, jednak żałuję, że nie wydali reszty, bodajże dwóch tomów. Z chęcią bym je przeczytała. Lubię wracać wspomnieniami do czytania tej książki.

  OdpowiedzUsuń
 5. czytałam czytałam i mam dobre wspomnienia z ta ksiazka. Teraz wydaje mi się, że juz nie bawiłaby mnie tak jak kiedys, chyba wyrosłam z takich pozycji, ale seria jest ogólnie swietna :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie znam tej serii i mimo pozytywnej oceny raczej się nie zapoznam. Nie ciągnie mnie zupełne. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Skoro jest taka świetna to na pewno polecę ją dalej.

  OdpowiedzUsuń
 8. Okładka wydaje mi się jakaś znajoma, może kiedyś coś czytałam z tej serii? A śmiać się ppodczas lektury to nic złego, kilka razy zdarzyło mi się, że w pociągu szczerzyłam się jak głupia do książki ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Jak trafię w bibliotece to wezmę, skoro mówisz, że jest tak dobra :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Swego czasu przeczytałam wszystkie części. Super seria

  OdpowiedzUsuń
 11. Fajnie byłoby to w końcu przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Nie słyszałam wcześniej, ale chętnie sie zapoznam, lubię książki dla młodzieży,a szczególnie te które poprawiają humor.

  OdpowiedzUsuń

Drodzy Czytelnicy!
Dziękuję za Wasze odwiedziny i pozostawione słowa.
Bardzo lubię długie komentarze, zatem jeśli chcecie napisać coś więcej - śmiało! Przeczytam i odpowiem na nie z przyjemnością :)

Życzę miłych chwil przy odwiedzaniu mojego bloga :)