Przepraszam za nieobecność na blogu. Spowodowana została moim "zmęczeniem materiału" związanym z dużą ilością książek do recenzji. Straciłam wówczas ochotę na czytanie, zresztą wiele recenzji napisałam nie przeczytawszy książki w całości, nawet przed tą sytuacją. Zaległe egzemplarze recenzenckie zrecenzuję w swoim czasie - wracam do czytania :). Książek, których nie doczytałam nie będę jednak recenzować ponownie.
Dziękuję za zrozumienie i odwiedzanie mojego bloga :).

czwartek, 18 października 2012

Alicja Jankowska - Jak skutecznie szukać pracy?

Autor: Alicja Jankowska
Tytuł: Jak skutecznie szukać pracy? Poznaj najlepsze strategie
Wydawnictwo: Edgard - Samo Sedno 2012
Ilość stron: 170
Cena detaliczna: 19,99 zł

Poszukiwanie pracy to w dzisiejszych czasach proces trudny. Wciąż rośnie bezrobocie, młodzi ludzie wyjeżdżają więc za granicę w poszukiwaniu zatrudnienia. Powszechnym zjawiskiem są zwolnienia, ludziom wówczas trudno pogodzić się z utratą pracy. Często jednak dzieje się tak, że wakat, owszem, jest, ale przypadł komuś innemu. Dlaczego? Czy nie umieliśmy pokazać się od tej swojej najlepszej strony? Jak zatem szukać pracy, tak by osiągnąć wymarzony rezultat?

Strategie planu poszukiwania pracy zostały opracowane w przystępny sposób - podział na rozdziały, podrozdziały i konkretne zagadnienia sprawia, że szybko możemy znaleźć to, co jest nam na tę chwilę potrzebne, jeśli nie zamierzamy czytać książki 'od deski do deski'. Autorka poświęca dużo uwagi zachowaniu po stracie pracy i podsuwa skuteczne rady, jak ten fakt przekuć w coś pozytywnego - utrata zatrudnienia może być okazją do zmian, punktem zwrotnym w karierze.

Kolejno opisywane przykłady działań w kierunku znalezienia pracy są bogate w pomysły i ciekawostki. Ponadto lekturę ubarwiają liczne tabelki, teksty wyróżnione umieszczeniem ich na tle lub pogrubieniem czcionki i schematy, które sprawiają, że wydanie jest przejrzyste i ciekawe wizualizacyjnie. Ale jeśli chodzi o treść, również nie ma na co narzekać. Wszystko jest dopracowane, interesujące i przydatne. Przytoczone rady odnoszą się nie tylko do samej pracy czy też procesu jej poszukiwania, ale również do wyglądu, zachowania i umiejętności.

Książka zawiera dodatek z wzorami listów motywacyjnych i życiorysów zawodowych - częstym zjawiskiem są trudności z prawidłowym napisaniem tych dokumentów aplikacyjnych, więc ich przykłady mogą okazać się pomocne. Wprawdzie łatwo znaleźć je w Internecie, ale w poradniku przygotowane są one profesjonalnie i nie trzeba przekopywać zasobów www, by odnaleźć potrzebny wzór.

Jeśli więc szukasz pracy albo w niedalekiej przyszłości zamierzasz to zrobić - ta książka z pewnością Ci się przyda.

Zobacz także: "Trudne pytania na rozmowie o pracę" Katarzyny Półtoraczyk i dowiedz się, jak zabłysnąć na rozmowie kwalifikacyjnej!

Za egzemplarz recenzencki bardzo dziękuję Wydawnictwu Edgard - Samo Sedno!


13 komentarzy:

 1. Obecnie nie szukam pracy, ale w niedalekiej przyszłości zamierzam, więc już teraz mogę chętnie przeczytać tę ksiązkę i zobaczyć, co ciekawego zawiera w sobie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Na szczęście nie muszę szukać pracy, chociaż od czasu do czasu wypadałoby się zainteresować jak wygląda dzisiejszy rynek pracy. Ciekawa pozycja.

  OdpowiedzUsuń
 3. W ciągu najbliższych kilku lat nie zamierzam szukać pracy :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Właśnie zmagam się z szukaniem pracy. Powoli zaczynam wątpić w swoje pomysły. Może to czas żeby sięgnąć po taki poradnik? Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sięgnij, na pewno Ci się przyda. Pozdrawiam również! :)

   Usuń
 5. Być może nawet by mi się ta książka przydała - w końcu sama jestem właśnie na etapie poszukiwań, aczkolwiek mało zaawansowanych, bo wciąż absorbuje mnie zbyt wiele innych rzeczy ;)

  W każdym razie bardzo lubię formę, w jakiej wydawane są poradniki serii Samo Sedno i wiem, że to jakość, której można zaufać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja również bardzo sobie cenię poradniki tego wydawnictwa: zawsze rzetelne, wydane przejrzyście i ze świetną szatą graficzną.

   Usuń
 6. Bardzo sobie cenię publikacje Samo Sedno..ta niewątpliwie również znajdzie mnóstwo fanów i odbiorców, którzy wiedzy na temat poszukiwania pracy łakną :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo lubię poradniki z serii Samo Sedno, dlatego na pewno kiedyś zapoznam się z tą publikacją :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ooo kilka miesięcy temu byłaby przydatna, teraz na szczęście już nie jest i niech tak zostanie! :)

  OdpowiedzUsuń
 9. O, a ta pozycja to w sam raz dla mnie, bo szukam pracy od dłuższego czasu, ale nic nie wychodzi... Co prawda dość dużym problemem jest pewnie to, iż studiuję, dlatego nie mogłabym pracować dzień w dzień, ale... może dowiedziałam się czegoś istotnego z tej pozycji. ;-)

  OdpowiedzUsuń

Drodzy Czytelnicy!
Dziękuję za Wasze odwiedziny i pozostawione słowa.
Bardzo lubię długie komentarze, zatem jeśli chcecie napisać coś więcej - śmiało! Przeczytam i odpowiem na nie z przyjemnością :)

Życzę miłych chwil przy odwiedzaniu mojego bloga :)