Przepraszam za nieobecność na blogu. Spowodowana została moim "zmęczeniem materiału" związanym z dużą ilością książek do recenzji. Straciłam wówczas ochotę na czytanie, zresztą wiele recenzji napisałam nie przeczytawszy książki w całości, nawet przed tą sytuacją. Zaległe egzemplarze recenzenckie zrecenzuję w swoim czasie - wracam do czytania :). Książek, których nie doczytałam nie będę jednak recenzować ponownie.
Dziękuję za zrozumienie i odwiedzanie mojego bloga :).

środa, 31 października 2012

O. Józef Witko - Uzdrawiająca moc przebaczenia

Autor: O. Józef Witko
Tytuł: Uzdrawiająca moc przebaczenia
Wydawnictwo: Esprit 2012
Ilość stron: 320
Cena detaliczna: 25 zł

Przebaczenie kojarzy się nam ze Świętami Bożego Narodzenia - ten czas przez wielu jest uważany jako moment na to, by wybaczyć innym wyrządzone nam krzywdy i pojednać się z nimi. Jednak do Gwiazdki jeszcze daleko, a nikt przecież nie powiedział, że tylko w tym wyznaczonym okresie możemy komuś podać rękę. Wielokrotnie, gdy czyni nam się krzywda, poprzysięgamy zemstę. Chcemy odegrać się na kimś, bo zostaliśmy zranieni, doznaliśmy smutku i cierpienia. Jednak taka zemsta tylko pozornie sprawia, że czujemy się szczęśliwsi. Zamiast tego ogarnia nas coraz większa melancholia, pojawiają się wyrzuty sumienia. Jednak w jaki sposób przebaczyć komuś krzywdy, które przez niego doznaliśmy? To może być bardzo trudne, ale nie niemożliwe. Warto się przekonać!

W swojej książce Ojciec Józef Witko przytacza historie o przebaczeniu rodem nie tylko z Biblii, ale również z czasów współczesnych. Te przykłady pokazują, że darowanie win nie jest całkowicie niemożliwe, lecz dzięki Bożemu błogosławieństwu jesteśmy w stanie zrobić wszystko. Przebaczenie to świadectwo naszej wiary. Często jednak mylnie łączone jest z zapomnieniem o krzywdzie. Dlaczego mylnie? Czy przebaczyć to nie znaczy darować winy, sprawić, by zniknęły z naszej pamięci? Tymczasem O. Józef Witko wyjaśnia, czym tak naprawdę jest przebaczenie i jak go dokonać.

Przebaczenie to również klucz do uzdrowienia. Dzięki niemu możemy bowiem uzyskać od Boga nie tylko duchowe, ale również fizyczne zdrowie - a świadczą o tym zebrane w książce świadectwa zwykłych ludzi. Gdy więc przebaczamy, nie tylko doznajemy duchowego szczęścia, ale też Bóg uzdrawia nas fizycznie. Czytając listy zwykłych osób, które dziękowały za to Bogu, przekonałam się, że przebaczenie ma wielką siłę i dzięki niemu można osiągnąć wiele.

W książce oprócz historii o przebaczeniu, wskazówek O. Józefa Witko i licznych świadectw, znalazły się również modlitwy. Dużo tu również cytatów dotyczących darowania krzywd pochodzących z Biblii. Po przeczytaniu tej publikacji dowiedziałam się już, że przebaczenie jest możliwe, i że wiąże się z nim również uzdrowienie - wystarczy zawierzyć Bogu i prawdziwie komuś przebaczyć.

Za egzemplarz recenzencki bardzo dziękuję Wydawnictwu Esprit!


4 komentarze:

 1. niestety to zupełnie nie moja bajka
  nie przepadam za tego typu publikacjami

  OdpowiedzUsuń
 2. Interesująca pozycja. Czasami lubię sięgnąć po uduchowioną literaturę.
  Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń
 3. oj, znalazłoby się kilka osób, których przebaczenia bym pragnęła ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja także nie lubię takich książek :/

  OdpowiedzUsuń

Drodzy Czytelnicy!
Dziękuję za Wasze odwiedziny i pozostawione słowa.
Bardzo lubię długie komentarze, zatem jeśli chcecie napisać coś więcej - śmiało! Przeczytam i odpowiem na nie z przyjemnością :)

Życzę miłych chwil przy odwiedzaniu mojego bloga :)