Przepraszam za nieobecność na blogu. Spowodowana została moim "zmęczeniem materiału" związanym z dużą ilością książek do recenzji. Straciłam wówczas ochotę na czytanie, zresztą wiele recenzji napisałam nie przeczytawszy książki w całości, nawet przed tą sytuacją. Zaległe egzemplarze recenzenckie zrecenzuję w swoim czasie - wracam do czytania :). Książek, których nie doczytałam nie będę jednak recenzować ponownie.
Dziękuję za zrozumienie i odwiedzanie mojego bloga :).
Zapraszam na hannamariarita.blogspot.com, gdzie również podjęłam reaktywację. Oprócz recenzji będą się tam pojawiać i inne posty (mam nadzieję ;)).

wtorek, 15 września 2015

Propozycje Centrum Edukacji Dziecięcej dla najmłodszych

Każdy rodzic wie, jak ważna jest edukacja ich pociech już od najmłodszych lat. Najlepsza nauka to taka poprzez zabawę. A co bardziej posłuży rozwojowi dziecka, niż książki? Centrum Edukacji Dziecięcej to projekt Wydawnictwa Publicat skierowany do małych czytelników i ich rodziców. Książeczki wydawane pod ich szyldem są odpowiednio pogrupowane w różnych kategoriach wiekowych.


Na początek chciałabym przedstawić dziś serię "Pierwsze czytanki", na którą składa się kilka tytułów. Ja miałam przyjemność zapoznać się z czterema z nich - "Kuba i niesforna piłka", "Matylda i czekoladowe ciastko", "Lenka i magiczne drzewo" oraz "Franek i zielony stworek". Każda książeczka zawiera oddzielną historię, przeznaczoną dla dzieci, które same potrafią już składać literki w wyrazy i płynne zdania (co oczywiście zupełnie nie przeszkadza w tym, by to rodzic czytał swojej pociesze książkę na przykład na dobranoc). Co do szaty graficznej, można opisać to pokrótce - mało tekstu (za to czcionką w odpowiedniej wielkości dla najmłodszych czytelników), a dużo ilustracji. Dzięki temu jest to bardzo dobra pozycja dla dzieci rozpoczynających swoją przygodę z książkami.

Kolejną pozycją, z jaką miałam okazję się zapoznać, była książka zatytułowana "12 ważnych opowieści. Polscy autorzy o wartościach, dla dzieci". Przeznaczona jest ona dla starszych czytelników. Tu mamy już znacznie więcej tekstu, któremu również towarzyszą ilustracje. Zebrane zostały opowiadania popularnych polskich autorów piszących literaturę dziecięcą, które traktują o tak ważnych wartościach, jak odpowiedzialność, miłość czy odwaga. Każda z tych historii przekazuje morał, w subtelny sposób poucza. Chyba najlepiej podsumowują tę książkę słowa Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel, której opowiadanie również znalazło się na jej kartach - słowa te pozwolę sobie przytoczyć: "Jeśli wyobrazimy sobie szczęśliwe życie jako porządnie zbudowany budynek, to wartości stanowią tego budynku fundament. Tak jak nie da się dobrze zbudować domu bez fundamentów, tak nie można dobrze wychować dzieci bez wprowadzenia ich w świat wartości. Mam nadzieję, że ta książka okaże się w tym pomocna.". Z pewnością!

Egzemplarze recenzenckie od Grupy Wydawniczej Publicat.

4 komentarze:

 1. Uwielbiam książki dla najmłodszych od wydawnictwa Publicat!
  Są naprawdę wartościowe i na ogół stawiają na polskich pisarzy!

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetna seria, co prawda moja córka jest już za duża ale mam małą bratanicę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Super książeczki dla mojego synka:)

  OdpowiedzUsuń

Drodzy Czytelnicy!
Dziękuję za Wasze odwiedziny i pozostawione słowa.
Bardzo lubię długie komentarze, zatem jeśli chcecie napisać coś więcej - śmiało! Przeczytam i odpowiem na nie z przyjemnością :)

Życzę miłych chwil przy odwiedzaniu mojego bloga :)