wtorek, 30 listopada 2021

FISZKI - język angielski | "100 naj..." | recenzja


Z jakich pomocy naukowych korzystacie, ucząc się języków obcych? Dla wzrokowców dobrym sposobem jest przyswajanie w szczególności słownictwa dzięki fiszkom, czyli karteczkom, na których z jednej strony umieszczony jest dane słowo bądź wyrażenie, a z drugiej - jego tłumaczenie na inny język. Wydawnictwo Cztery Głowy ma w swojej ofercie sporo zestawów fiszek. Opowiem Wam o pięciu tytułach z serii "100 naj...":
- amerykański kontra brytyjski
- najczęstsze błędy
- wyrazy zdradliwe
- konstrukcje egzaminacyjne
- 100 najważniejszych przysłów i cytatów.

Dlaczego fiszki to dobra metoda nauki języka obcego?

Wraz z obracaniem kolejnych karteczek w prosty sposób zapamiętujemy słowa w danym języku oraz ich rodzime odpowiedniki. Możemy jednak uczyć się nie tylko słownictwa, ale również przyswajać całe wyrażenia, przysłowia, cytaty - tak, jak w niektórych tytułach z wydawnictwa Cztery Głowy. Fiszki są zresztą sprawdzonym sposobem nauki nie tylko języków obcych. Można np. z jednej strony karteczki napisać jakieś pojęcie, a z drugiej jego definicję albo datę pewnego wydarzenia oraz jego okoliczności czy najważniejsze informacje na jego temat. Możliwości jest wiele. Fiszki możemy też zabrać ze sobą dosłownie wszędzie - ich niewielki, poręczny format się do tego nadaje.

Korzystacie z fiszek?Zestawy otrzymałam swego czasu od Wydawnictwa Cztery Głowy, zatem dziękuję za egzemplarze [współpraca].

Moje media społecznościowe - zachęcam do zaobserwowania!

2 komentarze:

Drodzy Czytelnicy!
Dziękuję za Wasze odwiedziny i pozostawione słowa.
Bardzo lubię długie komentarze, zatem jeśli chcecie napisać coś więcej - śmiało! Przeczytam i odpowiem na nie z przyjemnością :)

Życzę miłych chwil przy odwiedzaniu mojego bloga :)