środa, 1 grudnia 2021

Rosa Bailey, Carmen Saldana - "Reniferka i pomocny Rudzik" | recenzja


No i mamy pierwszy grudnia! Nadchodzi najbardziej niezwykły, magiczny czas w roku... Czujecie już klimat Świąt Bożego Narodzenia? Myślę, że warto nastroić się odpowiednio i w tym względzie zadbać nie tylko o dekoracje, ale również o to, aby w naszych biblioteczkach znalazły się świąteczne tytuły, które wprowadzą nas w ten zimowy klimat!

Dziś chciałabym Wam przedstawić propozycję książeczki dla dzieci, którą możecie podarować swoim pociechom w prezencie mikołajkowym (tzn. oczywiście to Święty Mikołaj może ją podarować, przecież on jak najbardziej istnieje! 😉). Mowa o przepięknie wydanej publikacji "Reniferka i pomocny Rudzik", którą otrzymałam do recenzji z popularnej księgarni internetowej TaniaKsiążka.pl.

Nie tylko samo wydanie oczywiście zasługuje na docenienie - do niego jeszcze wrócę - ale również treść. Jest jej stosunkowo niewiele, lecz historia ta niesie ze sobą ważny morał. Autorka w prostej opowieści, której głównymi bohaterami jest dwójka zwierzątek, ukazuje, że w każdym z nas drzemie odwaga i siła, jaką jesteśmy w stanie z siebie wykrzesać. To książka o wierze we własne możliwości, wartości przyjaźni i współpracy. Myślę, że "Reniferka i pomocny Rudzik" to historia, która może stać się podstawą dla przedyskutowania z dzieckiem tematów niesienia pomocy drugiemu czy odnajdywania własnej życiowej drogi.

A, zgodnie z zapowiedzią, wracając do wydania - jest przepiękne. Naprawdę. Twarda oprawa, ozdobiona posrebrzanymi elementami, zachwycające ilustracje i porządny papier. Pozwólcie tej książce zagościć w biblioteczkach Waszych pociech... albo i na półkach własnych! Przecież w każdym z nas jest odrobina dziecka, prawda? 😉 I zajrzyjcie koniecznie do zakładki z nowościami dostępnymi w księgarni internetowej TaniaKsiążka.pl!

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Księgarni Tania Książka [współpraca].

Moje media społecznościowe - zachęcam do zaobserwowania!

2 komentarze:

  1. Ja już czuję klimat świąt. Bardzo ciekawa książeczka.

    OdpowiedzUsuń
  2. Widziałam na własne oczy - piekna oprawa książki!

    OdpowiedzUsuń

Drodzy Czytelnicy!
Dziękuję za Wasze odwiedziny i pozostawione słowa.
Bardzo lubię długie komentarze, zatem jeśli chcecie napisać coś więcej - śmiało! Przeczytam i odpowiem na nie z przyjemnością :)

Życzę miłych chwil przy odwiedzaniu mojego bloga :)