piątek, 10 maja 2013

"Pierwsza Komunia Święta z Papieżem Franciszkiem"

 
Pierwsza Komunia Święta jest bardzo ważnym wydarzeniem w życiu każdego chrześcijanina. To właśnie maj jest miesiącem, w którym najczęściej przystępuje się do tego sakramentu. Część z Was zapewne pamięta mój ubiegłoroczny post, w którym przedstawiałam książkowe propozycje prezentów na Komunię. (Choć wiadomo, że bardziej powinny liczyć się przeżycia duchowe, niż prezenty, ale jeśli już o podarunkach mowa, to zawsze lepiej sprezentować dziecku pięknie wydany album czy Biblię, niż komputer czy telefon komórkowy. Może jestem w tej kwestii staroświecka, ale naprawdę nie ma potrzeby, by odbierać dziecku kawał dzieciństwa poprzez przyzwyczajanie go do techniki i nowinek informatycznych już od najmłodszych lat.) Dziś uzupełniam tamten zbiór jeszcze jedną wspaniale wydaną publikacją - książką "Pierwsza Komunia Święta z Papieżem Franciszkiem".

Ten pamiątkowy album nawiązuje do postaci świętego Franciszka poprzez osobę Papieża noszącego Jego imię. Choć nie tylko, znajdziemy tu również bowiem Modlitwę Świętego Franciszka oraz Jego dzieło pt. "Pochwała Stworzenia czyli Pieśń Słoneczna". Ponadto, w albumie opublikowano zdjęcia Jorge Mario Bergoglio, zarówno przed, jak i po wybraniu go na Papieża. Publikacja ta zawiera również wiele informacji o obecnym Papieżu. Przytoczone zostały także jego słowa, a niektóre homilie sparafrazowano i omówiono tak, aby były zrozumiałe dla małych czytelników. Ponadto, opublikowano także teksty modlitw (np. Koronka do Miłosierdzia Bożego czy wspomniana wyżej Modlitwa św. Franciszka) i pieśni religijnych.

To naprawdę ciekawa publikacja, przede wszystkim pod względem graficznym. Śliski papier, kolorowe fotografie, pozłacany i wytłaczany napis na okładce... Przewidziano także miejsce na pamiątkowe zdjęcie z Pierwszej Komunii Świętej dziecka, któremu chcemy podarować niniejszy album, a także na podpisy katechety, rodziny i gości.

Jest to również bardzo dobra pozycja ze względu na treść - elementy biografii Ojca Świętego Franciszka połączono z modlitwami, pieśniami, a nawet opowieścią o św. Franciszku i wilku z Gubbio. Publikację okraszają wspaniałe zdjęcia. Myślę, że album ten stanowić będzie wspaniałą pamiątkę dla wszystkich, którzy przyjmują Pierwszą Komunię Świętą w Roku Wiary 2013 - inauguracji pontyfikatu Papieża Franciszka.

Pierwsza Komunia Święta z Papieżem Franciszkiem
Wydawnictwo M, 2013 (za egzemplarz recenzencki bardzo dziękuję!)

9 komentarzy:

 1. Miałam okazję wertować książkę i zgadzam się z Tobą, że jest to dobry prezent, a nawet po opatrzeniu piękną dedykacją, świetnie zastąpi karteczkę z życzeniami.
  Zgadzam się też z Tobą, że książka to najlepszy prezent z tej okazji. Dla mnie ten cały szum, blask i przepych związany z obchodzeniem tego dnia, to duże przegięcie. Mało kto pamięta, co faktycznie tego dnia powinno być ważne.
  Chociaż jestem osobą wątpiącą, doceniam papieża Franciszka i myślę, że jest wspaniałym wzorem dla młodego pokolenia.

  OdpowiedzUsuń
 2. Cóż, nie mam w planach żadnej komunii, ale będę pamiętać o tej książce.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ta książka to na pewno idealny prezent na Pierwszą Komunię Świętą ;) Masz rację - po co kupować dziecku komputery czy inne tablety, skoro można wręczyć jakąś mądrą, religijną książkę. Ta publikacja na pewno jest ciekawa, sam Papież Franciszek to bardzo interesująca postać ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetna książka na prezent komunijny, będzie pamiątka na lata.

  OdpowiedzUsuń
 5. Też jestem za tym, by tego typu książki były upominkiem komunijnym. Jednakże dziś wygląda to tak, jakby dorosłym sprawiało frajdę , jak drogi i jak największy prezent sprawią dziecku. Dzieci zaś tylko powielają zachowanie dorosłych licytując się w szkole ilością i jakością prezentów. Przypomina mi się taka reklama, jak dziecku ubranemu w strój komunijny ktoś tam przypomina jaki to dzisiaj jest dla niego ważny dzień. "Dzień pierwszej... komórki!"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Naprawdę była taka reklama? Nie widziałam jej chyba, a przynajmniej sobie nie przypominam, ale to tylko pokazuje, że w dzisiejszych czasach wszystko jest możliwe...

   Usuń
 6. Jest to dobry prezent, ale wiesz, jakie są teraz dzieci.
  Do Komunii Świętej przystąpiłam tylko dlatego, że musiałam. Nie pamiętam z tamtej "okazji" żadnych przeżyć duchowych czy coś w tym stylu. Jestem ateistką i może dlatego to tak teraz wygląda, ale nigdy nie mówiłam o Bogu czy takich rzeczach świadomie, bez skrępowania. ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Dobry prezent dla dzieci na komunię. Jestem za tym, żeby dawać im tego typu prezenty, niż inne mniej wartościowe. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Dobry prezent dla dzieci na komunię. Jestem za tym, żeby kupować im takie prezenty, niż te mniej wartościowe. :)

  OdpowiedzUsuń

Drodzy Czytelnicy!
Dziękuję za Wasze odwiedziny i pozostawione słowa.
Bardzo lubię długie komentarze, zatem jeśli chcecie napisać coś więcej - śmiało! Przeczytam i odpowiem na nie z przyjemnością :)

Życzę miłych chwil przy odwiedzaniu mojego bloga :)