piątek, 24 lipca 2020

Katarzyna Bonda, Bogdan Lach - "Motyw ukryty"


Katarzyna Bonda i Bogdan Lach to duet, który koniecznie musicie poznać... jeśli oczywiście jeszcze nie znacie! Książka, o której Wam dzisiaj opowiem to absolutny must-read dla osób zainteresowanych tematyką kryminalną, a wiem, że sporo takich tu jest 😏. 

Kiedy dwa lata temu sięgnęłam po książkę "Zbrodnia niedoskonała" autorstwa Bondy i Lacha, nie sądziłam, że tak zaciekawi mnie profilowanie kryminalne. Wiedziałam zatem, że "Motyw ukryty" mnie nie zawiedzie, i tak też było.

Autorzy opowiadają o prawdziwych zbrodniach, często makabrycznych, szokujących 😱. Na początku musiałam nieco dawkować sobie te historie, bo jestem z natury wrażliwcem i momentami mnie przerastały. Później jednak czytałam praktycznie jednym tchem. Każdy rozdział okraszony jest komentarzem profilera, dzięki czemu książka pozwala nie tylko poznać motywy działania sprawców przestępstw, ale i dowiedzieć się co nieco o specyfice wykonywania tego zawodu. To przydatna dawka wiedzy, w szczególności dla osób zainteresowanych pracą w policji czy prokuraturze oraz oczywiście tych, którzy chcieliby spróbować swoich sił w profilowaniu kryminalnym.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Muza ♥
Moje media społecznościowe:
  

2 komentarze:

  1. Koniecznie muszę przeczytać - mnie też te tematy pasują do zestawu ulubionych gatunków literackich, które czytam, przeważnie thrillerów psychologicznych.
    Buziaczki:))

    OdpowiedzUsuń
  2. Jestem za wrażliwa na takie tematy :)

    OdpowiedzUsuń

Drodzy Czytelnicy!
Dziękuję za Wasze odwiedziny i pozostawione słowa.
Bardzo lubię długie komentarze, zatem jeśli chcecie napisać coś więcej - śmiało! Przeczytam i odpowiem na nie z przyjemnością :)

Życzę miłych chwil przy odwiedzaniu mojego bloga :)