poniedziałek, 31 maja 2021

Sarah Sheppard - "Niezwykłe mapy. Dla miłośników przygód i snów na jawie"

Niezwykłe mapy. Dla miłośników przygód i snów na jawie

Ostatnio przedstawiam Wam sporo książek dla dzieci, ale nic nie poradzę na to, że są takie fascynujące! Autorzy nie przestają zaskakiwać pomysłami, a wydawnictwa robią naprawdę dobrą robotę, wprowadzając tak wspaniałe tytuły na nasz rynek księgarski. "Niezwykłe mapy. Dla miłośników przygód i snów na jawie" to książka napisana i zilustrowana przez Sarah Sheppard. W 2013 roku autorka została uhonorowana za nią nagrodą imienia Carla von Linne (Karola Linneusza) w kategorii najlepszych książek non-fiction dla dzieci. Jeśli śledzicie uważnie posty na blogu, to na pewno pamiętacie, że książka "Niezwykłe mapy. Dla miłośników przygód i snów na jawie" znalazła się w moim subiektywnym zestawieniu 10 wartościowych propozycji na Dzień Dziecka. Przedstawiane tam lektury były nowościami i zapowiedziami majowymi i nie miałam jeszcze wówczas okazji się z nimi zapoznać... Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Mamania trafiła do mnie pozycja autorstwa Sarah Sheppard i mogę podzielić się z Wami moją recenzją!

Ta książka z pewnością powinna znaleźć się w biblioteczce każdego ciekawego świata małego czytelnika. Zawiera mnóstwo ciekawostek o różnych zakątkach naszego globu - wysokich górach, wielkich morzach i rowach oceanicznych, o odkrywcach nowych lądów, o zwierzętach zamieszkujących te tereny. Znajdziemy tu również legendy o tajemniczych miejscach i piratach! Wszystko to jest zaprezentowane we wspaniałej formie graficznej. Kolorowym mapom towarzyszy sporo informacji. Jeśli musiałabym się do czegoś przyczepić, to do wielkości czcionki, jaką zostały napisane ciekawostki w ramkach, aczkolwiek rozumiem, że gdzieś ta wiedza musiała się zmieścić. No, ale wzrok już nie ten, więc wiecie... 😉

Na końcu książki są też mapy poszczególnych kontynentów, wraz z nazwami państw i ich stolicami, a na wklejkach zamieszczono flagi.  To świetne wprowadzenie do geografii dla dzieciaków głodnych wiedzy!

Chyba zgodzicie się z tym, że nie ma nic lepszego, jak nauka przez zabawę, a przekazywanie wiedzy powinno właśnie odbywać się w jak najbardziej przystępny sposób. Dodajmy do tego jeszcze przyjemne dla oka grafiki, i przepis na idealną książkę dla młodych czytelników gotowy! A w ramach ciekawostki dodam, że w autorka ma na swoim koncie jeszcze kilka tytułów w podobnym klimacie. W ubiegłym roku ukazała się książka o tajemniczych miejscach (tytuł szwedzki: "Mystiska platser och olösta mysterier", tytuł angielski - "Mystical Places and Unsolved Mysteries"), a w 2017 - o odkrywcach i poszukiwaczach przygód (tytuł szwedzki: Jorden runt: Upptäckare och äventyrare", tytuł angielski: "Explorers and Adventurers"). Mam nadzieję, że polskie wydania tych książek są w planach Wydawnictwa Mamania! 😍


Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Mamania
Moje media społecznościowe:
  

1 komentarz:

Drodzy Czytelnicy!
Dziękuję za Wasze odwiedziny i pozostawione słowa.
Bardzo lubię długie komentarze, zatem jeśli chcecie napisać coś więcej - śmiało! Przeczytam i odpowiem na nie z przyjemnością :)

Życzę miłych chwil przy odwiedzaniu mojego bloga :)