poniedziałek, 19 lipca 2021

Jola Jaworska - "Kocie ścieżki. Japonia"

Haneczkie czyta Kocie ścieżki. Japonia
Książki umożliwiają nam poznanie różnych kultur, zwyczajów i codziennego życia mieszkańców wszelakich zakątków naszego globu bez wychodzenia z domu. Mamy reportaże, przewodniki, albumy, atlasy... Z jednej strony pozwalają zaspokoić ciekawość, z drugiej jednak - mogą ją jeszcze bardziej pobudzić, stając się impulsem dla pragnienia odwiedzenia danego kraju na własną rękę.

Na księgarskim rynku pojawia się też sporo takich książek dla młodych czytelników, dzięki czemu możemy zaznajomić nasze pociechy z innymi kulturami. Nakładem wydawnictwa Mamania ukazała się niedawno książeczka zapoczątkowująca serię "Kocie ścieżki". Jej bohaterem jest uroczy kot Kotaru, który przybliża małym czytelnikom historię, zwyczaje i codzienne życie mieszkańców Japonii. Pełniąc rolę przewodnika, zaprowadzi nas ścieżkami japońskich ogrodów, zabierze do restauracji na sushi i inne typowe potrawy, opowie o codziennym życiu mieszkańców Kraju Kwitnącej Wiśni i zaznajomi z ich tradycjami.

Gdy tylko ta książka trafiła w moje ręce, zachwyciłam się jej wydaniem. Stoi ono na wysokim poziomie - twarda oprawa, śliskie strony, przystępny tekst i wspaniałe ilustracje. Czytając moje recenzje książek przeznaczonych dla dzieci możecie zauważyć, że często reaguję podobnie - wygłaszam niemal same "ochy i achy", zachwycając się publikacjami - ale jest to zupełnie uzasadnione, bo widać, jak twórcy i osoby odpowiedzialne za wydanie dbają o efekt końcowy. Książka Joli Jaworskiej niewątpliwie zasługuje na polecenie. Jest pełna ciekawostek, które niejednokrotnie mnie zaintrygowały.

Z niecierpliwością będę oczekiwać kolejnej części w serii "Kocie ścieżki" - tym razem o krajach skandynawskich!

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Mamania.

Moje media społecznościowe - zachęcam do zaobserwowania!
  

2 komentarze:

  1. Hahaha - zapewne też i Dyzio poleca tę książkę, bo zainteresowany widać bardzo:))))
    Buziaczki :>

    OdpowiedzUsuń
  2. Temat na czasie ;)

    OdpowiedzUsuń

Drodzy Czytelnicy!
Dziękuję za Wasze odwiedziny i pozostawione słowa.
Bardzo lubię długie komentarze, zatem jeśli chcecie napisać coś więcej - śmiało! Przeczytam i odpowiem na nie z przyjemnością :)

Życzę miłych chwil przy odwiedzaniu mojego bloga :)