środa, 8 grudnia 2021

J.K. Rowling - "Gwiazdkowy Prosiaczek" | recenzja

Na pewno znacie cykl o słynnym czarodzieju Harry'm Potterze autorstwa J.K. Rowling. W tym roku spod pióra tej pisarki - z pewnością jednej z najpopularniejszych na świecie - wyszła wspaniała świąteczna historia dla małych czytelników zatytułowana "Gwiazdkowy Prosiaczek". Ta historia jest wyjątkowa i cieszę się, że dzięki uprzejmości księgarni internetowej TaniaKsiazka.pl mogłam ją poznać.

W Wigilię Bożego Narodzenia może zdarzyć się wszystko! To wyjątkowa noc cudów, podczas której zabawki zyskują moc mówienia i poruszania się... I właśnie w Wigilię chłopiec imieniem Jack wraz z tytułowym Gwiazdkowym Prosiaczkiem wybiera się do magicznej Krainy Zgub, aby odnaleźć swoją ulubioną przytulankę. Nasi bohaterowie wędrują przez kolejne miasta w zaczarowanym świecie i poznają całą masę osobliwych postaci - Rzeczy zgubione lub porzucone przez swoich ludzkich właścicieli: śniadaniówkę z ukrytym w środku inhalatorem, Niebieskiego Króliczka, a nawet... Nadzieję, Szczęście czy Ambicję.
"Gwiazdkowy Prosiaczek" to pełna przygód i magii historia, która zachwyci czytelników w każdym wieku. Zapewni nie tylko rozrywkę, ale i morał. Mnie ponadto wzruszyła, gdy już czytałam ostatnią stronę. Generalnie, jeśli chodzi o rozstrzygnięcie całej opowieści, muszę przyznać, że nie spodziewałam się właśnie takiego rozwiązania, jakie zaserwowała autorka. Jednak to właśnie w tym tkwi wyjątkowość tej historii. Nie sposób też oczywiście nie wspomnieć o przepięknych ilustracjach Jima Fielda, które mimo że są czarno-białe, mają swój wyjątkowy klimat. To idealna książka na świąteczny czas! Takich historii nigdy za wiele 😊.


Za egzemplarz do recenzji dziękuję Księgarni Tania Książka [współpraca].

Moje media społecznościowe - zachęcam do zaobserwowania!

1 komentarz:

Drodzy Czytelnicy!
Dziękuję za Wasze odwiedziny i pozostawione słowa.
Bardzo lubię długie komentarze, zatem jeśli chcecie napisać coś więcej - śmiało! Przeczytam i odpowiem na nie z przyjemnością :)

Życzę miłych chwil przy odwiedzaniu mojego bloga :)