środa, 19 stycznia 2022

Sophie Anderson - "Baśnie Śnieżnego Lasu" | recenzja

Ach, książki fantastyczne! Zdecydowanie mają coś w sobie, bo pozwalają oderwać się od pozbawionej magii codzienności. A co powiecie na książkę, której fabuła osadzona jest w baśniowym klimacie i opiera się na słowiańskim folklorze?

"Baśnie Śnieżnego Lasu" to publikacja, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Kobiece Young - skierowana jest do młodzieży, ale myślę, że ta lektura i starszym czytelnikom da frajdę. Sophie Anderson stworzyła tę książkę, opierając się na folklorze rosyjskim. Z jej kart wyłania się opowieść wypełniona magią, osadzona w baśniowej konwencji. "Baśnie Śnieżnego Lasu" to historia o poszukiwaniu własnego ja. O tym, jak odkryć swoje miejsce w świecie. O sile przyjaźni i współpracy. Bohaterowie tej książki dają się lubić. Sama historia napisana jest w bardzo przystępny sposób - czyta się ją szybko i płynnie, a poszczególne fragmenty przeplatane są baśniami inspirowanymi rosyjskim folklorem.

Na docenienie zasługuje oczywiście również wydanie, które jest przepiękne Książka ma twardą oprawę ozdobioną błyszczącymi elementami, cudowną wklejkę, a także ilustracje na początku każdego rozdziału. Wygląda to zachwycająco! Taka publikacja to istna ozdoba domowej biblioteczki.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Kobiece [współpraca].

Moje media społecznościowe - zachęcam do zaobserwowania!

2 komentarze:

  1. Ależ pięknie musi się prezentować ta książka. Muszę ją mieć.

    OdpowiedzUsuń
  2. Okładka jest przepiekna, nawet mam wrażenie, że jest w 3D - nawet na zdjeciu widać tę niezwykłość!
    Buziaczki:))

    OdpowiedzUsuń

Drodzy Czytelnicy!
Dziękuję za Wasze odwiedziny i pozostawione słowa.
Bardzo lubię długie komentarze, zatem jeśli chcecie napisać coś więcej - śmiało! Przeczytam i odpowiem na nie z przyjemnością :)

Życzę miłych chwil przy odwiedzaniu mojego bloga :)