piątek, 29 lipca 2022

Ginger Jones - "Miłość ma smak halloumi" | recenzja

To jest zdecydowanie książka tego lata!

Cieszę się, że dzięki uprzejmości księgarni TaniaKsiazka.pl mogłam poznać tę historię. Przed nami jeszcze cały miesiąc wakacji (oczywiście oficjalnie, bo przecież na urlop można wybrać się dowolną porą), więc jeśli planujecie wyjazd, koniecznie spakujcie do swojej walizki tę książkę. A jeśli zostajecie w domu, również się w nią zaopatrzcie, bo dzięki sile wyobraźni przeniesiecie się do bajecznego Cypru, pachnącego solą morską, świeżymi ziołami, aromatycznym winem i... idealnie podpieczonym halloumi.

Główną bohaterką powieści autorstwa Ginger Jones jest Freya, której największą pasją jest gotowanie. Freya dostaje się do konkursu kulinarnego i będzie walczyć w nim o wymarzoną statuetkę Złotej Łyżki. Czy spełni swoje marzenie? A może odkryje, że tak naprawdę pragnęła czegoś innego, niż dotychczas sądziła?

Przepis na "Miłość ma smak halloumi" jest bardzo prosty: autorka połączyła ze sobą humor i romans, przy okazji przemycając na swoich kartach wyjątkowe smaki greckiej kuchni. To przyjemna, lekka historia, w której nie zabrakło też jednak nieco refleksji i rozterek towarzyszących głównej bohaterce. W powieści pojawiają się oczywiście wątki romantyczne (a nawet nieco erotyczne!). Wszak wszyscy wiemy, że przez żołądek do serca! Biorąc pod uwagę wspomniane zalety, "Miłość ma smak halloumi" jest historią idealną na wakacyjny czas. Gdy promienie słońca otulają nasze ciała swoim ciepłem, takie książki rozczulają nasze wnętrze.

Szukajcie tej powieści wśród nowości w księgarni TaniaKsiazka.pl!

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Księgarni Tania Książka [współpraca].

Moje media społecznościowe - zachęcam do zaobserwowania!

2 komentarze:

  1. Humor i romans to świetne połączenie, które sama lubię.

    OdpowiedzUsuń
  2. Na wakacje w sam raz, ale nie tylko :) Chętnie przeczytam :)

    OdpowiedzUsuń

Drodzy Czytelnicy!
Dziękuję za Wasze odwiedziny i pozostawione słowa.
Bardzo lubię długie komentarze, zatem jeśli chcecie napisać coś więcej - śmiało! Przeczytam i odpowiem na nie z przyjemnością :)

Życzę miłych chwil przy odwiedzaniu mojego bloga :)