wtorek, 24 stycznia 2023

Jacqueline West - "Tajemnica Lost Lake" | recenzja


Premiera: 25 stycznia!

Małe miasteczka mają swoje tajemnice. Biblioteki również...

Główną bohaterką książki "Tajemnica Lost Lake" jest jedenastoletnia Fiona, która przeprowadza się z rodziną do niewielkiego tytułowego miasteczka. Dzięki temu jej starsza siostra ma mieć ułatwione dojazdy na treningi łyżwiarskie, którym poświęca wolny czas. Dziewczynka, zmuszona zostawić przyjaciół i wszystko co do tej pory znała, czuje się osamotniona i nieszczęśliwa, a jej niechęć wobec poukładanej, utalentowanej siostry narasta. Lecz cała historia tak naprawdę zaczyna się od pewnej książki, którą Fiona odnajduje w bibliotece... A może to książka odnajduje ją?


"Tajemnica Lost Lake" to powieść kierowana do młodszej młodzieży, z intrygującym wątkiem tajemnic małego miasteczka, ciekawską i rezolutną główną bohaterką oraz nutą magii. Historia faktycznie trzyma w napięciu, momentami nawet ja odczuwałam pewien niepokój. Wspomniany przeze mnie motyw sekretów niewielkich miasteczek czy zamieszkujących je społeczności jest często wykorzystywany w literaturze, ale wciąż chwytliwy. W tej powieści wybrzmiewa angażująco, a dodanie przez autorkę motywu duchów - tego metafizycznego pierwiastka - potęguje nastrój. Jacqueline West dobrze przedstawiła również relację między siostrami. Choć dziewczynki różniły się charakterem i zainteresowaniami, a przy tym często irytowały wzajemnie do granic możliwości, każda z nich wskoczyłaby za tę drugą w ogień.

Jeśli macie ochotę na wartką historię z zagadkową legendą i siłą siostrzanej miłości w tle, "Tajemnica Lost Lake" będzie wyborem idealnym!

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Literackiemu [współpraca reklamowa].

Moje media społecznościowe - zachęcam do zaobserwowania!

2 komentarze:

  1. Muszę koniecznie przeczytać tę książkę. Koniecznie.

    OdpowiedzUsuń
  2. To już trzecia pozytywna opinia o tej książce, którą dziś czytam, więc jestem mocna zainteresowana :)

    OdpowiedzUsuń

Drodzy Czytelnicy!
Dziękuję za Wasze odwiedziny i pozostawione słowa.
Bardzo lubię długie komentarze, zatem jeśli chcecie napisać coś więcej - śmiało! Przeczytam i odpowiem na nie z przyjemnością :)

Życzę miłych chwil przy odwiedzaniu mojego bloga :)