środa, 20 maja 2020

Iza Komendołowicz - "Rozwód po polsku"
Dzięki skorzystaniu z darmowego pakietu Empik Premium mogłam zapoznać się z e-bookiem "Rozwód po polsku" autorstwa Izy Komendołowicz. Zdecydowanie wolę książki w formie tradycyjnej, natomiast nie odmawia się okazji, gdy dzięki temu można przeczytać coś, na co ostrzyło się ząbki od jakiegoś czasu. Mam już za sobą inną książkę tej autorki - "Ginekolodzy. Tajemnice gabinetów" - jej recenzję możecie przeczytać tutaj.


Na książkę "Rozwód po polsku" składa się zbiór wypowiedzi, które doświadczyły rozwodu osobiście, a także tych, których temat ten dotyczy od strony "zawodowej" - prawników, detektywów, psychologów. Schemat znany w ostatnio popularnych reportażach. Trochę ciężko jest mi ocenić tę lekturę. Z jej kart wyłania się obraz rozwodu jako niewątpliwie trudnego doświadczenia. Niektóre historie są zwyczajnie przykre, inne wręcz szokujące. Powody, dla których ludzie decydują się na rozwód... To, co przed sobą ukrywają... Zdrady, alimenty, walka o dzieci - wszystko to znajdziemy w książce Izy Komendołowicz. Niektóre historie pokazują jednak, że można rozstać się z klasą, a sąd nie staje się polem bitwy, w której stawką najczęściej jest wszystko.

Polecane posty o podobnej tematyce: #reportaż.
Moje media społecznościowe:
  

2 komentarze:

  1. Rozwody to trudny temat. Każde rozstanie jest bowiem zupełnie inne.

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie każdy potrafi rozstać się bez problemów, więc taka książka na pewno przyda się niektórym.

    OdpowiedzUsuń

Drodzy Czytelnicy!
Dziękuję za Wasze odwiedziny i pozostawione słowa.
Bardzo lubię długie komentarze, zatem jeśli chcecie napisać coś więcej - śmiało! Przeczytam i odpowiem na nie z przyjemnością :)

Życzę miłych chwil przy odwiedzaniu mojego bloga :)