środa, 17 lutego 2021

Àlex Rovira, Frances Miralles - "Opowieści dla dzieci, które chcą uwierzyć w siebie"Dobra, doskonale zdaję sobie sprawę, że Gucio ewidentnie skradł to zdjęcie (musiałam je dodać właśnie dziś - w międzynarodowy dzień kota, jakżeby inaczej! Chciałabym jednak nieco Waszej uwagi skierować też na książkę "Opowieści dla dzieci, które chcą uwierzyć w siebie", którą widzicie na rzeczonej fotografii.

Publikacja, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Czarna Owca to zbiór trzydziestu pięciu krótkich historii. Każda z nich zawiera morał i zwraca uwagę na pewne wartości, które warto pielęgnować w sobie już od najmłodszych lat. Niektóre z tych opowieści są mi znane, być może również i Wy mieliście okazję gdzieś się na nie natknąć (np. o dwóch wilkach mieszkających w sercu człowieka). Po każdej historii autorzy zamieścili komentarz, w którym zachęcają do przemyślenia morału wynikającego z danej opowiastki, a książkę wieńczy dodatek edukacyjny w postaci krótkiego poradnika dotyczącego budowania poczucia wartości u dzieci.

Przyjemnie czytało się historie zebrane w tej publikacji. Na dość prostych przykładach ukazują pewne uniwersalne prawdy dotyczące życia. Myślę, że nie jest to lektura, po którą mogą sięgnąć jedynie mali czytelnicy. Wręcz przeciwnie, mi również otworzyła oczy na pewne kwestie - bo choć zdawałam sobie z nich sprawę, często nie udaje mi się pamiętać o ważnych wartościach czy wytrwać w pewnych postanowieniach.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Czarna Owca.
Moje media społecznościowe:
  

1 komentarz:

Drodzy Czytelnicy!
Dziękuję za Wasze odwiedziny i pozostawione słowa.
Bardzo lubię długie komentarze, zatem jeśli chcecie napisać coś więcej - śmiało! Przeczytam i odpowiem na nie z przyjemnością :)

Życzę miłych chwil przy odwiedzaniu mojego bloga :)