sobota, 1 maja 2021

Nowości i zapowiedzi wydawnicze #4

Hello, may! Nadszedł nowy miesiąc, a wraz z nim mnóstwo zbliżających się premier książkowych. Dzisiaj przygotowałam nieco większą ich porcję, niż zwykle, ale z pewnością jeszcze w maju pojawi się post z kolejnymi świetnymi (miejmy nadzieję) zapowiedziami i nowościami wydawniczymi!

Standardowo, dajcie znać, która z pozycji Was zaintrygowała!

Tatry. Przewodnik dla dużych i małych, Tycipaństwa, Ludzkość, Jak to wyjaśnić?, Dziewczyna z ferajny. Nowości i zapowiedzi, premiery wydawnicze.

1. "Tatry. Przewodnik dla dużych i małych" - Barbara Gawryluk, Paweł Skawiński,
ilustracje: Adam Pękalski
(Literackie, premiera: 5.05.2021)
Ta książka jest już u mnie, więc niebawem recenzja pojawi się na blogu! Pozycja - jak sam tytuł wskazuje - i dla dużych, i dla małych czytelników, pełna kolorowych ilustracji i masy ciekawostek o chyba najpopularniejszym polsko-słowackim paśmie górskim :).

2. "Dziewczyna z ferajny" - Teresa Carpenter
(Poradnia K, premiera: - )

Fragment opisu wydawcy: "Książka (...) z jednej strony jest świadectwem okrucieństwa podziemnego świata mafii, a z drugiej opowieścią o niezwykłych losach kobiety, która postanowiła przeciw niemu działać i postawiła na szali swoje życie".

3. "Jak to wyjaśnić? W poszukiwaniu odpowiedzi na pytania, które pozornie nie mają odpowiedzi" - Kacper Pitala
(Otwarte, premiera: 19.05.2021)

Coś bardzo, bardzo dla mnie! Fragment opisu wydawcy: "Jeżeli lubisz zadawać pytania, a jeszcze bardziej uparcie szukać na nie odpowiedzi, wyrusz ze mną w fascynującą podróż po zagadkach życia i otaczającego nas świata. Razem będziemy zaspokajać swoją ciekawość i dociekać prawdy w wielu dziedzinach: astrofizyce, biologii, chemii czy psychologii, korzystając z najnowszych odkryć i wyników badań naukowych".

4. "Tycipaństwa. Księżniczki, bitcoiny i kraje wymyślone" - Maciej Grzenkowicz
(Poznańskie, premiera: 19.05.2021)

To może być coś super ciekawego! Chcielibyście mieć własne... państwo? Fragment opisu wydawcy: "Bohaterowie Macieja Grzenkowicza to zapaleńcy, idealiści, outsiderzy, którym obecna oferta państwowa nie odpowiada, dlatego tworzą swoje. Swoje tycipaństwa".

5. "Ludzkość. Historia, o jakiej nie mieliście pojęcia" - Tamim Ansary
(Dolnośląskie, premiera: 5.05.2021)

Historia ludzkości została już opowiedziana na milion sposobów, ale to nie zmienia faktu, że chętnie poznamy i ten numer milion jeden ;). Fragment opisu wydawcy: "Autor dowodzi, że machinę dziejów wprawiały w ruch nie zwycięskie bitwy, rozwój rolnictwa czy nawet podbój kosmosu, lecz… opowieści! Zaczęliśmy je tworzyć przed tysiącami lat, dzięki nim mogliśmy budować społeczności, zgłębiać tajemnice świata i szukać sensu życia. To opowieści były podwalinami imperiów, a ich wzajemne przenikanie się przynosiło zarówno zamęt i wojny, jak i rozkwit kultury, ożywienie religijne czy przełomy intelektualne".

6 komentarzy:

 1. Ciekawe tytuły. Możę uda mi się coś z nich przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie się udało przeczytać jak dotąd tylko jedną z tych książek, ale może będzie okazja sięgnąć po inne :).

   Usuń
 2. Trzecia mnie zaintrygowała szczególnie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Dziewczyna z ferajny" czy "Jak to wyjaśnić?"? Bo inną kolejność mam na zdjęciu, a inną w tekście :(

   Usuń
 3. Chętnie zapoznam się z książką "Ludzkość" :)

  OdpowiedzUsuń

Drodzy Czytelnicy!
Dziękuję za Wasze odwiedziny i pozostawione słowa.
Bardzo lubię długie komentarze, zatem jeśli chcecie napisać coś więcej - śmiało! Przeczytam i odpowiem na nie z przyjemnością :)

Życzę miłych chwil przy odwiedzaniu mojego bloga :)