środa, 5 maja 2021

Recenzja premierowa! | B. Gawryluk, P. Skawiński, A. Pękalski - "Tatry. Przewodnik dla dużych i małych"


Dzisiejsza premiera!

"Tatry. Przewodnik dla dużych i małych" to książka autorstwa Barbary Gawryluk i Pawła Skawińskiego z ilustracjami Adama Pękalskiego.

Myślę, że po tę książkę można sięgnąć zarówno przed pierwszą wyprawą w góry, jak i gdy mamy już niejedną za sobą. Po otwarciu ukazuje się nam mapka Tatr, która zachęca do prześledzenia palcem górskich szczytów i dolin, i odnalezienia miejsc, w których mieliśmy okazję być (lub które chcielibyśmy odwiedzić!).


Wiedza zawarta w książce została bardzo przystępnie skondensowana. Znajdziemy tu ciekawostki na temat tatrzańskiej fauny i flory, góralskich zwyczajów, atrakcji i niebezpieczeństw. Czy wiedzieliście na przykład, że to w Zakopanem znajduje się najmniejszy ogród botaniczny w Polsce? Albo że najwyżej położonym w naszym kraju budynkiem jest obserwatorium meteorologiczne na szczycie Kasprowego Wierchu? No to teraz już wiecie 😁.

Książka zawiera mnóstwo kolorowych ilustracji. Podczas lektury trochę przeszkadzał mi duży format, natomiast pozycja ta jest skierowana głównie do młodszych czytelników (rekomendowana przez wydawnictwo od 6 roku życia), zatem jestem w stanie przymknąć na to oko 😉. Co ważne, książka łączy aspekty edukacyjne z pouczającym przesłaniem. Już od najmłodszych lat powinniśmy pamiętać o szacunku i trosce wobec przyrody. Jesteśmy w górach gośćmi, więc dbajmy o dobrostan gospodarzy!

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Literackie
Moje media społecznościowe:
  

2 komentarze:

Drodzy Czytelnicy!
Dziękuję za Wasze odwiedziny i pozostawione słowa.
Bardzo lubię długie komentarze, zatem jeśli chcecie napisać coś więcej - śmiało! Przeczytam i odpowiem na nie z przyjemnością :)

Życzę miłych chwil przy odwiedzaniu mojego bloga :)