wtorek, 23 listopada 2021

Świąteczny Poradnik Prezentowy #1 | Książki-kalendarze adwentowe 🎄🎅🏻

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się już wielkimi krokami! Nie ma co ukrywać, że część z nas już dokładnie zaplanowała, co podarować swoim bliskim pod choinkę lub na Mikołajki. A być może już nawet macie wszystko kupione i skrzętnie schowane przed niewtajemniczonymi? Ciekawe, ile książek znajdzie się w tym roku pod świątecznym drzewkiem - wszak książka to najlepszy prezent, prawda?

Postanowiłam przygotować kilka postów z serii Świąteczny Poradnik Prezentowy, aby podpowiedzieć Wam, jakie książki warto podarować bliskiej osobie, jeśli zastanawiacie się nad tym lub poszukujecie inspiracji. Dla porządku dodam, że nie wszystkie zamieszczone w zestawieniach czytałam (te, które znam, zaznaczę i dodam link do recenzji).

Zatem, zaczynajmy! W pierwszym wpisie z serii Świąteczny Poradnik Prezentowy wybrałam kilka książek-kalendarzy adwentowych, czyli takich, które składają się z 24 rozdziałów i można je dzięki temu czytać codziennie od 1 grudnia aż do Wigilii Bożego Narodzenia. Z tego względu możecie podarować je swoim pociechom wcześniej 😉.


🎄 Maja Lunde  - "Śnieżna siostra", Literackie
Przepięknie zilustrowana przez Lisę Aisato, wzruszająca, idealna opowieść świąteczna. Pisałam o niej w grudniu ubiegłego roku.

🎄 Alex T. Smith - "Jak Winston uratował Święta" i "Winston wraca na Święta", Zielona Sowa
Dwie urocze książeczki, z których każda składa się z 24 i pół rozdziałów. Autorem tekstu i ilustracji jest Alex T. Smith.

🎄 Ewelina Włodarczyk - "W grudniu po południu, czyli trochę inny kalendarz adwentowy", Dwukropek
Książka z pomysłami na to, jak spędzić czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Zilustrowała Małgorzata Kwapińska.

🎄 Katarzyna Wierzbicka - "Elf do zadań specjalnych", Zielona Sowa
Klimat budują tutaj fantastyczne, magiczne ilustracje Ulyany Nikitiny. A historia wydaje się zabawna!

🎄 Karin Erlandsson - "Nocny ekspres", Dwukropek
Tę książkę będę miała okazję zrecenzować. Zapowiada się pełna przygód historia dla nieco starszych dzieci! Zilustrował Peter Bergting.


🎄 Siri Spont - "Grudniowy gość", Zakamarki
Jest to kolejna książka w 24 rozdziałach. Sam fakt, że to literatura szwedzka, nastraja mnie klimatycznie! Zilustrował Alexander Jansson.

🎄 Katarzyna Pruszkowska-Sokalla - "Niezwykłe drzewko", Zielona Sowa
Ta książka uświadomi małych czytelników, że warto, abyśmy pamiętali, o co tak naprawdę chodzi w Świętach Bożego Narodzenia i co czyni ich atmosferę magiczną, wyjątkową. Zilustrowała Agnieszka Potocka.

🎄 Barbara Garczyńska - "Kalendarz adwentowy", Promic
Książka, która objaśni małym czytelnikom adwentowe tradycje i podkreśli duchowy wymiar Świąt Bożego Narodzenia.

🎄 "24 opowieści adwentowe. Czekając na Jezusa", Biały kruk
To publikacja, która składa się z 24 opowieści - zarówno przedstawiających losy postaci z Pisma Świętego, jak i takich, które z Biblią nie są związane.

🎄 Anna Paszkiewicz - "Niezbędnik świąteczny", Wilga
Książka, która łączy w sobie opowiadania, ciekawostki i pomysły na czas Adwentu, np. tworzenie dekoracji świątecznych. Zilustrował Wojciech Stachyra.

🎄 "Bajkowa kolekcja. Kalendarz adwentowy", Olesiejuk
Na deser kalendarz adwentowy, w skład którego wchodzi 24 książeczek z opowieściami o bohaterach z bajek Disneya. Pomysłowe!

Zajrzyj na moje media społecznościowe!

   

2 komentarze:

Drodzy Czytelnicy!
Dziękuję za Wasze odwiedziny i pozostawione słowa.
Bardzo lubię długie komentarze, zatem jeśli chcecie napisać coś więcej - śmiało! Przeczytam i odpowiem na nie z przyjemnością :)

Życzę miłych chwil przy odwiedzaniu mojego bloga :)