środa, 24 czerwca 2020

Randall Munroe - "How to. Jak?"


Literatura popularnonaukowa bywa ciężka do przebrnięcia, niezrozumiała, a czasem zwyczajnie nudna. Ale ja dziś opowiem Wam o książce, która łączy przyjemne z pożytecznym i nie jest zwykłą pozycją z tego gatunku.

"How to. Jak?" to książka, która w naukowy, ale zabawny i kreatywny, a jednocześnie absurdalny sposób wyjaśni Wam, jak rozwiązać sytuacje i problemy życia codziennego... oraz tego trochę mniej codziennego ;). Dowiecie się z niej na przykład jak grać w futbol bądź w berka, jak wygrać wybory (bardzo na czasie!) czy jak podróżować naprawdę szybko. No właśnie, czy możliwe jest poruszanie się z prędkością światła? Co by się wtedy wydarzyło z nami i z samym Wszechświatem?

Randall Munroe zawarł w swojej książce mnóstwo ciekawostek mniej lub bardziej związanych z fizyką; oczywiście mój humanistyczny umysł nie ogarnął większości z nich, ale to nie przeszkadza - jestem pod wrażeniem pomysłowości autora. Frapującemu tekstowi towarzyszą ilustracje, wykresy i schematy urozmaicające lekturę. Uważam, że jest ona godna uwagi - jak już wspomniałam, łączy przyjemne z pożytecznym poprzez zaproponowanie kreatywnych rozwiązań problemów, o których... nawet nie myśleliście, że je posiadacie!

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Czarna Owca :)
Moje media społecznościowe:
  

2 komentarze:

Drodzy Czytelnicy!
Dziękuję za Wasze odwiedziny i pozostawione słowa.
Bardzo lubię długie komentarze, zatem jeśli chcecie napisać coś więcej - śmiało! Przeczytam i odpowiem na nie z przyjemnością :)

Życzę miłych chwil przy odwiedzaniu mojego bloga :)