wtorek, 27 kwietnia 2021

Marah Woolf - "Siostra gwiazd"

Siostra gwiazd. Pierwszy tom serii Trzy czarownice Marah Woolf

Dziś z przyjemnością podzielę się z Wami moimi wrażeniami z lektury książki "Siostra gwiazd" autorstwa Marah Woolf. Jest to pierwsza część cyklu "Trzy czarownice", która ukazała się w Polsce nakładem Wydawnictwa Jaguar w przekładzie Ewy Spirydowicz. Bardzo mi się ona podobała! Przepiękna okładka faktycznie zapowiada wspaniałą treść... Zanurzcie się zatem w uniwersum, w którym obok magii największą siłę stanowi więź siostrzeństwa!

Autorka pokusiła się o stworzenie świata na kanwie legend o królu Arturze i czarowniku Merlinie, ale osadziła fabułę we współczesności (mamy samochody i... Netflixa). Narratorką książki jest Vianne - najmłodsza z trzech sióstr Grandier, czarownic, które po latach wracają do rodzinnej miejscowości, aby pomóc w pertraktacjach dotyczących przedłużenia paktu pomiędzy magami a demonami.


Marah Woolf operuje przyjemnym stylem, książka właściwie czyta się sama. Bohaterowie dają się lubić (w większości 😅). Wątek romantyczny wzbudza w czytelniku przyspieszone bicie serca, a jednocześnie... je łamie! Akcja rozgrywa się niespiesznie, co mam trochę autorce za złe, ponieważ pewne sceny na spokojnie można było pominąć na rzecz szybszego rozwinięcia fabuły. Jest jeszcze jedna kwestia, co do której z kolei miałam wrażenie, że następuje zbyt szybko, natomiast nie mogę wyraźnie napisać, o co mi chodzi (myślę, że byłby to spoiler). Generalnie książkę można potraktować jako wprowadzenie do historii sióstr Grandier, dlatego z niecierpliwością będę czekać na kolejne tomy. Bo zakończenie... Moi drodzy, co to było! Autorko, takich rzeczy się nie robi... Kontynuacja podobno ma ukazać się jesienią, oby jednak nastąpiło to wcześniej!

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Jaguar
Moje media społecznościowe:
  

2 komentarze:

Drodzy Czytelnicy!
Dziękuję za Wasze odwiedziny i pozostawione słowa.
Bardzo lubię długie komentarze, zatem jeśli chcecie napisać coś więcej - śmiało! Przeczytam i odpowiem na nie z przyjemnością :)

Życzę miłych chwil przy odwiedzaniu mojego bloga :)