sobota, 2 października 2021

Nowości i zapowiedzi #10


Czas na październikowe zapowiedzi wydawnicze! Długie jesienne wieczory sprzyjają temu, aby sięgnąć po książkę i zanurzyć się w lekturze. Tym razem w zestawieniu nowości i zapowiedzi wydawniczych na październik przygotowałam sporo klasyki i literatury dziecięcej 😊.

Zapowiedzi książek październik

Moje oczy ostatnio kierują się ku klasyce. Przede wszystkim - Moja kuzynka Rachela w przepięknym wydaniu z Serii Butikowej (Albatros, premiera: 14.10). Miałam okazję czytać Rebekę Daphne du Maurier - to najlepsza książka, jaką poznałam w ubiegłym roku. Dziadek do orzechów (MG, 13.10) to książka, którą już od dawna chcę przeczytać. Znam historię, uwielbiam balet - czas nadrobić pierwowzór. Kolejne pozycje na liście ciekawych premier to Tajemniczy opiekun (MG, 27.10) oraz dwie książki z pięknie wydanej serii kryminałów Agathy Christie: Wigilia Wszystkich Świętych (Dolnośląskie, 13.10) i Tajemnica gwiazdkowego puddingu (Dolnośląskie, 27.10). Nie lada gratka to powieść graficzna Wielki Gatsby (Jaguar, 13.10) - mam na nią wielką ochotę, w takiej wersji też warto poznawać klasyki.

Zapowiedzi książek październik

Kiedy umiera król (Czarna Owca, 13.10) to książka, której fabuła osadzona jest Skandynawii. Nic więc dziwnego, że na okładce zobaczymy napis: Wciągająca niczym kryminały Camilli Lackberg. Ciekawie zapowiada się Moja lista gości (Czwarta Strona, 13.10). To może być pełna humoru historia, a z pewnością intrygująca. Mamy też coś totalnie fantastycznego - NieUrodziny. Mroczne opowieści (Olesiejuk, 13.10). Jest to nowo opowiedziana historia o Alicji w Krainie Czarów. I gra książkowa - Zły Czarnoksiężnik z Oz (Mudoko, 14.10), w której sami możemy zadecydować o losach bohaterów! Tego typu publikacje ostatnio pojawiają się na rynku wydawniczym chyba coraz częściej. Intryguje mnie też książka Twoja anatomia (Insignis, 13.10) - sygnowana hasłem "Kompletny (i kompletnie obrzydliwy) przewodnik po ludzkim ciele". Świat człowieka (Nasza Księgarnia, 13.10) odpowie na wiele pytań dotyczących naszej cywilizacji - poznamy wielkie odkrycia czy historię ewolucji.

Zapowiedzi książek październik

Mały atlas kotów i kociaków
 (Nasza Księgarnia, 27.10) to zachwycająca graficznie książka będąca zbiorem ciekawostek o rasach tych zwierząt. Bardzo jestem ciekawa książki Dzicy przewodnicy. Zwierzęta w mitach, baśniach i legendach (Nasza Księgarnia, 27.10) - zapowiada się przegenialnie! Życie (Literackie, 27.10) to zbiór ilustracji Lisy Aisato. Miałam okazję czytać dwie lektury zilustrowane przez artystkę: Śnieżną siostrę oraz Strażniczkę słońca. Warto zwrócić uwagę na Magiczne stwory i mityczne bestie (Znak Emotikon, 18.10). Jest wspaniale zilustrowana! Zaczynają też już pojawiać się książki w świątecznym klimacie. Nowa praca Świętego Mikołaja (Nasza Księgarnia, 27.10) wydaje się zabawna. Święta na świecie (Znak Emotikon, 4.10) to lektura, która pokaże nam, jak obchodzi się Boże Narodzenie w różnych krajach!

Na które nowości czekacie najbardziej?

Moje media społecznościowe - zachęcam do zaobserwowania!
  

3 komentarze:

Drodzy Czytelnicy!
Dziękuję za Wasze odwiedziny i pozostawione słowa.
Bardzo lubię długie komentarze, zatem jeśli chcecie napisać coś więcej - śmiało! Przeczytam i odpowiem na nie z przyjemnością :)

Życzę miłych chwil przy odwiedzaniu mojego bloga :)