niedziela, 18 kwietnia 2021

Nowości i zapowiedzi wydawnicze #3

Nowości i zapowiedzi. Terapeutka B.A. Paris, Niewinny Harlan Coben, Jestem Saudyjką Nicola Sutcliff

1. "Terapeutka" - B.A. Paris

(Albatros, premiera: 14.04.2021)

Książki B.A. Paris nie są mi obce. "Za zamkniętymi drzwiami" uważam za najlepszą powieść jej autorstwa. Czytałam również "Na skraju załamania", "Pozwól mi wrócić" oraz napisaną wspólnie z trzema innymi autorkami "Dublerkę" (ta ostatnia akurat była najsłabsza). Nie czytałam jedynie "Dylematu" oraz oczywiście najnowszej książki, premiery, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Albatros - mam ją już jednak w swoich zbiorach, dlatego niedługo będziecie mogli spodziewać się recenzji.

2. "Niewinny" - Harlan Coben

(Albatros, premiera: 14.04.2021)

W tym przypadku znów kierowałam się okładką - mam słabość do takich netflixowych, filmowych lub serialowych okładek. To będzie moje pierwsze spotkanie z twórczością Harlana Cobena, zatem zobaczymy, jak wypadnie ta pozycja.

3. "Jestem Saudyjką. Świat oczami kobiet z Arabii Saudyjskiej" - Nicola Sutcliff

(Prószyński, premiera: 13.04.2021)

Książki ukazujące życie kobiet w odległych zakątkach świata zawsze będą ciekawe i zawsze będą prowokowały do rozmyślań. Ze swojej strony mogę polecić pozycje: "Burka w Nepalu nazywa się sari" autorstwa Edyty Stępczak, "Pod burką" Jamili Barakzai i Manon Querouil oraz "Beduinki na Instagramie" Aleksandry Chrobak, które w różny sposób ukazują sytuację i kwestię praw kobiet na świecie. Premiera Wydawnictwa Prószyński z pewnością jest równie ważna!


Standardowo, dajcie znać, czy któraś z pozycji Was interesuje?

Na jakie inne najbliższe premiery czekacie?

2 komentarze:

  1. "Terapeutkę" chętnie bym przeczytała. Jestem bardzo ciekawa tej książki.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Jestem w trakcie lektury, niedługo będzie recenzja! :)

      Usuń

Drodzy Czytelnicy!
Dziękuję za Wasze odwiedziny i pozostawione słowa.
Bardzo lubię długie komentarze, zatem jeśli chcecie napisać coś więcej - śmiało! Przeczytam i odpowiem na nie z przyjemnością :)

Życzę miłych chwil przy odwiedzaniu mojego bloga :)